Acıbadem Mahallesi Çeçen Sk. Akasya A Kule Kent Etabı Apt. No:25A/150 Üsküdar/İstanbul

Gizlilik Politikası

Anasayfa » Sıkça Sorulan Sorular » Gizlilik Politikası

GİZLİLİK POLİTİKASI

İşbu Politikada Hoopla Elektronik Ticaret ve Lojistik A.Ş. (“Şirket”) olarak sizlerden topladığımız bilgileri kullanım şeklimiz, gizli bilgilerin korunmasına ilişkin kurallar ve kullanıcı olarak sizlerin sorumluluğu yer almaktadır.

1-) Sizlerden Topladığımız Bilgiler ve Başlıca Kullanım Amaçlarımız:

Hizmetlerimizden yararlanmanız durumunda, Uygulamayı indirmeniz, üyelik kaydını gerçekleştirmeniz, sipariş vermeniz, ödeme yapmanız, siparişinizin size iletilmesi, talep veya şikâyetlerinizin karşılanması hallerinde belirli bilgileriniz toplanmaktadır.

İnternet Sitesi ve Uygulama, Şirketimizin işletmediği üçüncü taraf bağlantılarına yönlendirme yapabilir. Bu bağlantılardan herhangi birini ziyaret ettiğiniz takdirde, üçüncü tarafın gizlilik politikaları ve kullanım koşullarına tabi olursunuz. Üçüncü tarafın politikalarından ve uygulamalarından Şirketimiz sorumlu değildir. Ayrıca, İnternet Sitesinin kullanımı esnasında oluşabilecek hata, kesinti, gecikme, hat veya sistem arızası, virüs neticesinde ortaya çıkabilecek doğrudan veya dolaylı masraflardan Şirketimiz sorumlu değildir.

İnternet Sitesi ve Uygulama aracılığıyla kullanıcılarımızdan topladığımız bilgilerin başlıca kullanım amaçları aşağıda belirtilmiştir.

 • Faaliyetlerin mevzuata uygun yürütülmesi,
 • Bilgi ve işlem güvenliğinin sağlanması için bilgi güvenliği süreçlerinin yürütülmesi,
 • Uygulama üyelik kaydının gerçekleştirilmesi,
 • Ödemelere ilişkin finans ve muhasebe işlerinin yürütülmesi,
 • Müşteri ilişkileri ve memnuniyete yönelik aktivite ve süreçlerin yürütülmesi, talep ve şikâyetlerin takip edilmesi,
 • Şirketin kullanıcı talepleri veya ihtiyaçları halinde iletişim kurması için iletişim faaliyetlerinin yürütülmesi,
 • Yapılacak satışlara ilişkin sipariş süreçlerinin yürütülmesi,
 • İşlenen kişisel veriler uyarınca promosyon, reklam, kampanya süreçlerinin yürütülmesi,
 • Online ortamlarda gerçekleştirilen sözleşme süreçlerinin yürütülerek bu işlemlere dair kayıtların tutulması,
 • Müşteri ile kurulacak sözleşme kapsamında ifa yükümlülüğünün yerine getirilmesi,
 • İşlenen kişisel veriler uyarınca ürün/hizmet pazarlama süreçlerinin yürütülmesi,

Şirketimizin müşteri kişisel verilerini işlemesindeki amaçlar hakkında detaylı bilgi almak için “6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (“KVKK”) Kapsamında Müşteri Kişisel Verilerin Korunması Politikası”nı incelemenizi öneririz.

2-) Bilgilerinizin Saklanması, Korunması ve Üçüncü Kişilere Aktarılması Hakkında:

Bilgileriniz, toplama amacımızın gerektirdiği süre kadar ve mevzuata riayet edilerek saklanmaktadır. Şirketimiz tarafından bilgilerinizin muhafaza edildiği sistemlerini, sunucular ve veri tabanlarını olası veri güvenliği tehditlerine karşı korumak adına gerekli teknik ve idari tedbirler alınmaktadır.

Kullanıcı, İnternet Sitesi ve Uygulama hizmetlerinden yararlanmak için kullandığı sistem erişim araçlarının (kullanıcı ismi, şifre vb.) saklanması ve güvenliği ile ilgili sorumluluğun kendisine ait olduğunu kabul etmektedir.

Ödeme altyapısı Payten Teknoloji Anonim Şirketi tarafından sağlanmaktadır. Şirketimiz, kredi kartının ilk 6 hanesi ve son 2 hanesini sistemlerinde muhafaza etmektedir.

İnternet Sitesi ve Uygulama üzerinden bizlere sağladığınız bilgileri, yukarıda belirttiğimiz amaçlara ulaşmak için iş birimlerimiz, kuryelerimiz, tedarikçilerimiz, iş ortaklarımız, yetkili özel hukuk tüzel kişileri, kamu kurum ve kuruluşları ile paylaşabilmekteyiz. Ayrıca kanuni yükümlülüklerimizi yerine getirmek adına bilgileriniz yetkili kişi, kurum ve kuruluşlarla da paylaşılabilecektir.

3-) Kullanıcı Olarak Sizlerin Sorumluluğu:

Kullanıcı olarak sağladığınız bilgilerin doğruluğu ve güncelliği sizlerin sorumluluğundadır. Gerçeğe uygun olarak tarafımıza ilettiğiniz bilgilerinizde değişiklik olduğu takdirde bunların tarafınızca güncellenmesi gerekmektedir. Uygulama üzerinden güncelleme yapılabilir. Şirketimize, başkası adına bilgi verdiğinizde bilgileri paylaşmaya yetkili olduğunuzu kabul eder; bu bilgilerin doğru ve güncel olduğunu bizlere taahhüt etmiş olursunuz.

4-) İnternet Sitesinde, Uygulamada ve İşbu Politikada Yapılan Değişiklikler Hakkında:

Şirketimiz, Uygulama aracılığıyla sunulan hizmetleri, görselleri, içerik ve bilgileri ve diğer unsurları önceden bildirmeye hacet olmaksızın değiştirme, durdurma veya kullanımını askıya alma hakkını saklı tutar. Ayrıca, Şirketimiz işbu Politikada değişiklik ve güncelleme yapma hakkını saklı tutar. Kullanıcı, Politikanın güncel halini takip etmekle sorumludur.